همه

مواردی که در روز آزمون آیلتس باید به خاطر داشته باشید

در این مقاله سعی داریم تا تمامی اطلاعات مورد نیاز شما که در روزآزمون آیلتس باید به خاطر داشته باشید را در اختیارتان قرار دهیم.

مقدمه

جالب است بدانید بسیاری از داوطلبان به خاطر دانش پایین شان نیست که در آزمون آیلتس نمره از دست میدهند. در واقع اشتباه های کوچک هستند که کار دستشان میدهند و نمیگذارند به نمره دلخواه شان برسند. اگر می‌خواهید با توجه به تلاشی که برای آزمون آیلتس کرده‌اید، بهترین نتیجه را بگیرید، این مقاله برای شماست. کارهایی که روز آزمون باید انجام دهید یا از انجام دادن آن‌ها خودداری کنید، از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده نتیجه است. به همین دلیل بهتر است از بایدها و نبایدهای روز آزمون آیلتس اطلاع داشته‌باشید تا بتوانید به یک نمره قابل قبول در آن دست یابید. ما در این مقاله چنین مواردی را به‌طور خلاصه جمع‌آوری کرده‌ایم تا روز آزمون را با کمترین استرس سپری کنید و بهترین نمره را بگیرید.

استراحت کافی را فراموش نکنید

زبان آموز عزیز شما قرار است دو‌ساعت‌و‌چهل‌دقیقه بدون وقفه امتحان دهید. درواقع باید در طول این مدت به سؤالات بخش‌های Listening، Reading و Writing پاسخ دهید و هیچ فرصتی برای استراحت کردن ندارید. به همین دلیل سعی کنید از چند روز قبل آزمون خودتان را برای آن آماده کنید و حتماً شب پیش از آن به اندازه کافی بخوابید تا زود خسته نشوید و تمرکزتان را از دست ندهید.

با شکم خالی سر آزمون حاضر نشوید

متقاضیان آزمون آیلتس، نمی‌توانند در هنگام آزمون، غذایی با خود به همراه داشته‌باشند و مراکزی هم که آزمون را برگزار می‌کنند، اجازه ندارند به آن‌ها تغذیه بدهند. به همین دلیل بهتر است پیش از آزمون به اندازه کافی غذا میل کنید تا انرژی داشته باشید. این غذاها بهتر است مقوی باشد تا بتواند مدت زمان زیادی شما را سیر نگه دارد.

شما می‌توانید در روز آزمون یک بطری نوشیدنی همراه خود داشته باشید تا درصورت تشنگی، آن را میل کنید. البته این بطری باید کاملاً شفاف باشد؛ طوری‌که محتوای داخل آن دیده شود.

به موقع سر آزمون حاضر شوید

حتماً چند روز قبل از آزمون آدرس محل برگزاری را بررسی کنید و مطمئن شوید که بهترین مسیر را برای رفتن سر جلسه انتخاب خواهید کرد. ساعت آزمون را از روز قبل چک کنید تا کمی زودتر از شروع آن سر جلسه باشید. تأخیر در آزمون همه تمرکز شما را از بین می‌برد و تمام وجودتان را پر از استرس می‌کند. علاوه‌بر این گاهی ممکن است تأخیر زیاد شما را از شرکت در آزمون بازدارد. به همین دلیل این مسئله مهم را جدی بگیرید.

بهتر است با وسایل نقلیه عمومی سر آزمون حاضر شوید

ماشین بردن می‌تواند برای‌تان دردسر‌ساز شود و شما را دچار اضطراب کند. چون احتمالاً محل آزمون جای شلوغی خواهد بود و نمی‌توان به‌راحتی جای پارک پیدا کرد. اگر ماشین را در جای درستی هم پارک نکنید، ممکن است ذهن‌تان را در طول آزمون مشغول کند و تمرکزتان را بگیرد. پس بهتر است با یک وسیله نقیله عمومی یا تاکسی به محل آزمون بروید تا درگیر چنین دغدغه‌هایی نشوید.

لباس راحت بپوشید

سعی کنید یک لباس راحت برای آزمون در نظر بگیرید. این لباس باید کاملاً متناسب با فصلی باشد که در آن امتحان می‌دهید. از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید. چون این لباس‌ها گردش طبیعی خون را در بدن کاهش می‌دهد و درنتیجه مانع رسیدن خون و اکسیژن کافی به مغز می‌شود و می‌تواند بهره‌وری شما را کم کند. در‌عین‌حال سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که به شما اعتماد به‌نفس بیشتری می‌بخشد.

از سرویس بهداشتی استفاده کنید

از‌آنجایی که زمان آزمون طولانی است و فرصتی برای استراحت ندارید، بهتر است که قبل از شروع، از سرویس بهداشتی استفاده کنید تا در طول آزمون نیازی نداشته باشید. هرچند در صورت نیاز می‌توانید از مراقب‌های جلسه اجازه بگیرید و به سرویس بروید، اما وقت آزمون شما گرفته می‌شود و تمرکزتان از دست می‌رود.

مدارک لازم، مداد و پاک‌کن را فراموش نکنید

مهم‌ترین مدرکی که باید همراه‌تان باشد، پاسپور‌ت است. پاسپورتی که حداقل 6ماه اعتبار دارد. متقاضیان مشمول نظام وظیفه که پاسپورت ندارند، باید کارت ملی، نامه اشتغال به تحصیل و یک مدرک شناسایی معتبر در روز آزمون با خود داشته باشند.

حتماً دو مداد بردارید که اگر یکی از آن‌ها دچار مشکل شد، بتوانید از دیگری استفاده کنید. در‌ضمن بردن پاک‌کن را فراموش نکنید. از همراه داشتن جامدادی، دیکشنری، موبایل و یا برگه کاغذ هم خودداری کنید.

زمان آزمون را مدیریت کنید

یکی از مهم ترین نکات روز آزمون آیلتس، مدیریت زمان است. شما نمی‌توانید موبایل و یا ساعت همراه خود داشته‌باشید. در محل امتحان یک ساعت وجود دارد که بهتر است همان اول آن را پیدا کنید و تمام بخش‌های آزمون را مطابق برنامه استاندارد زمانی پیش ببرید تا وقت کافی برای بررسی تمام سؤالات داشته‌باشید.

از تقلب کردن خودداری کنید

فراموش نکنید که امتحان آیلتس یک آزمون بین‌المللی است و تقلب کردن می‌تواند شما را خیلی راحت از آزمون محروم کند. درنتیجه تمام تلاش‌های شما نقش بر آب می‌شود. پس هرگز به آن فکر هم نکنید.

خونسردی‌تان را حفظ کنید

از نکات مهم روز آزمون ielts ، حفظ خونسردی است. یک راهکار اساسی برای این مسئله، قرار گرفتن در شرایط آزمون پیش از امتحان اصلی است. شما می‌توانید با شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس یا آزمون ماک آیلتس توانایی‌های‌تان را محک بزنید و خود را در شرایطی کاملاً مشابه قرار دهید.

در پایان آزمون آیلتس، صندلی خود را ترک نکنید

پس از این‌که به تمام سؤالات پاسخ دادید، از روی صندلی بلند نشوید تا مراقب‌ها به شما اجازه دهند. یک فرم تحت عنوان Test Day Incident Form به شما می‌دهند که اگر شکایتی دارید در آن ثبت کنید و همان روز تحویل دهید. تمام شرایط آزمون را بررسی کنید تا اگر حرفی دارید، در این فرم بنویسید. چون پس از آن، دیگر امکان شکایت وجود ندارد.

دیگر نکات مهم:

  1. شما اجازه ی همراه داشتن موبایل یا هیچ وسیله ی الکترونیکی را در محل برگزاری IELTS ندارید.
  2. میتوانید مداد و خودکار پاک کن همراه خود ببرید. اما حق بردن دیکشنری یا هیچ کاغذ دیگری را ندارید .در آزمون اسپیکینگ ایلتس بجز کارت شناسایی نباید چیزی دیگر همراهتان باشد.
  3. باید بدانید که محل برگزاری آزمونتان چه کارت شناسایی را از شما می پذیرد. این نکته ی مهم را فراموش نکنید.
  4. به دستورالعمل ها گوش کنید. دستورالعمل هایی که پیش از آزمون آیلتس گفته می شود را به دقت گوش کنید.
  5. در اتاق امتحان IELTS یک ساعت وجود دارد .پیش از شروع آزمون ایلتس ساعت را پیدا کنید در اینصورت میتوانید حین تست ریدینگ و رایتینگ مرتب زمان را چک کنید.
  6. تمرکز کنید و آرام باشید. با هدف مشخص و درک تکنیک هایی که نیاز است بکار ببرید به جلسه ی ایلتس بروید و سعی کنید در تمام مدت آرام و مطمئن باشید.

مشاهده منابع مرتبط

مرکز تخصصی آیلتس مترز در طی سال های گذشته تلاش داشته تا بهترین منابع را برای شرکت در آزمون آیلتس به شما زبان آموزان عزیز ارائه دهد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت ما به آدرس IELTSMatters.com و پیج اینستاگرام به آدرس @ielts_matters از جدید ترین کتاب ها و آموزش های آنلاین مطلع شوید. همچنین می توانید پکیج های تخصصی ما را نیز برای تقویت دامنه لغات خود از سایت آیلتس مترز دریافت کنید و لذت ببرید.

مشاهده ویدیو

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

بهترین و پرفروش ترین کتاب های سایت آمازون
بهترین و پرفروش ترین کتاب های سایت آمازون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا