all

چرا آزمون آیلتس مهم است؟

در این مقاله سعی خواهیم کرد تاکمی بیشتر بااهمیت آزمون آیلتس آشنا شویم.

مقدمه

یکی از سؤالاتی که اکثر زبان آموزان همیشه در ذهن خود دارند این است که چرا آزمون آیلتس این‌قدر اهمیت دارد؟ چرا اصلاً باید آزمون آیلتس بدهیم؟ هدف آیلتس برای داوطلبان چیست؟ مزیت گرفتن مدرک آیلتس جی هست؟ این­ها سؤالاتی هستند که اغلب فکر زبان آموزان را به خود مشغول می‌کند.

قبلاً از هر چیز بد نیست بدانیم، IELTS مخفف عبارت International English Language Testing System می‌باشد که درواقع یک سیستم مشخص برای ارزیابی میزان مهارت و تسلط افراد نسبت به زبان انگلیسی است و توسط دانشگاه کمبریج، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود و سالانه در سراسر جهان افرادی زیادی در این آزمون شرکت می‌کنند.

یکی از دلایل این استقبال زیاد، معتبر بودن مدرک آن در دانشگاه‌ها، مؤسسات، ادارات موجود در کشورهای جهان می‌باشد. پس بهره‌مندی از تدریس خصوصی آیلتس به‌منظور کسب نمره‌ای مناسب در آزمون آیلتس می‌تواند یک امتیاز خوب برای کسانی باشد که به دنبال یافتن کاری بهتر و یا مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای دیگر هستند.

اهمیت آزمون آیلتس برای ادامه تحصیل:

اهمیت آزمون آیلتس برای ادامه تحصیل:

بدون شک یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت برای افراد روش تحصیلی است. یکی از شروط پذیرش همه مراکز آکادمیک و علمی، برخورداری از سطح مناسب زبان است. برای کالج معمولاً آیلتس بالای 5 لازم است و برای مقطع کارشناسی نمره 6 و برای ارشد بالای 6.5 باید کسب کنید. پ س برای آن دسته از عزیزانی که قصد تحصیل در خارج از کشور دارند، باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که اولین سدی که پیش روی آن‌هاست نمره‌ایلتس آن‌ها است.

 

اهمیت آزمون آیلتس برای آینده شغلی شما:

اهمیت آزمون آیلتس برای آینده شغلی شما:

بی‌تردید یافتن شغل بهتر و داشتن شانس بیشتر برای موفقیت در بازار کار، یکی از دلایلی است که باعث می‌شود افراد به دنبال اخذ مدرک آیلتس باشند. درواقع افراد برای یافتن یک شغل بهتر (مثلاً مهاجرت کاری و یا کار در خود ایران) باید مهارت بالای خود در انگلیسی را ثابت کنند. مثلاً برای اینکه بتوانید داخل یک کشور خارجی کارکنید و یا حتی برای یک شرکت تجاری در داخل ایران کارکنید، باید بتوانید که مهارتتان در درک، صحبت کردن و یا نوشتن به انگلیسی را به سفارت و یا کارفرما ثابت کنید.

اهمیت آزمون آیلتس برای مهاجرت و زندگی در کشورهای خارجی:

اهمیت آزمون آیلتس برای مهاجرت و زندگی در کشورهای خارجی:

کشورهای مهاجرت ‌پذیر مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند، انگلستان و… نمره قابل قبولی در آیلتس (معمولاً 6 به بالا درمجموع) را احتیاج دارند. این مهاجرت‌ها اغلب به‌صورت سرمایه‌گذاری و یا کاری هستند. آیا می‌شود تصور کرد که شخصی به‌محض مهاجرت به‌عنوان متخصص در یک شرکت و یا سازمان شروع به کار کند ولی نتواند در یک جلسه کاری به‌خوبی صحبت کرده و یا یک گزارش و یا یک ایمیل رسمی بنویسد؟

 

اهمیت آزمون آیلتس برای پذیرش تحصیلی:

اهمیت آزمون آیلتس برای پذیرش تحصیلی:

در روش‌های مختلف مهاجرتی برای افرادی که نمره مدرک بالای 7 دارند امتیازی در نظر گرفته می‌شود که این امتیاز باعث می‌شود که از دیگران جلو بیفتند؛ همین عامل باعث داغ شدن بازار انواع کلاس‌های آیلتس شده است. علی‌الخصوص در مهارت نوشتاری که از اهمیت بالایی برای متقاضیان برخوردار است، چراکه کسب نمره رایتینگ بالای 7 آن‌چنان آسان نیست. برای پذیرش در دانشگاه‌های سطح بالا، گرفتن نمره بالا اهمیت بسیاری دارد.

 

اهمیت آزمون آیلتس برای تدریس:

اهمیت آزمون آیلتس برای تدریس:

تعدادی از مدرسین برای تدریس، مایل به دریافت مدرک آیلتس هستند تا پیرو آن بتوانند توانایی و مهارت خود را بسنجند و درواقع یکی از شروط بسیاری از مؤسسات آموزش برای تدریس آیلتس، داشتن نمره مشخصی در آزمون آیلتس می‌باشد.

در پایان باید اشاره‌کنیم، بیش از 10.000 سازمان در سراسر جهان به این آزمون اعتماد دارند و شما بعد از گرفتن نمره آیتلس می‌توانید مطمئن باشید که مؤسسات آموزشی، کارفرمایان، دولت‌ها، آژانس‌های مهاجرت دولتی و گروه‌های حرفه‌ای شغلی، مدرک شمارا به رسمیت می‌شناسند.

مشاهده وبدبو

همچنین در همین رابطه پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی آموزشی زیر را مشاهده بفرمایید:

Written by Ahmad Jahangardi

He as a CEO and supervisor at IELTSMatters Official got his M.A degree in English Teaching. He is both an English teacher and IELTS instructor

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا