Writing

هر آنچه که باید درمورد آزمون رایتینگ جنرال آیلتس بدانیم + 6 نکته بسیار ضروری

آزمون رایتینگ آیلتس از 2 بخش تشکیل شده است که امروز قصد داریم بخش جنرال آن را باهم بررسی کنیم

مقدمه

رایتینگ آزمون آیلتس، به عنوان یکی از سخت ترین بخش های این آزمون به شمار می آید؛ به شکلی که گاهی اوقات انگلیسی زبانان بومی هم که تسلط کاملی به این زبان دارند هم گاهی نتوانسته اند در بخش رایتینگ نمره خوبی را کسب کنند. بنابرین در ادامه این مقاله قصد داریم تا بخش دوم معرفی آزمون رایتینگ آیلتس یعنی بخش “جنرال” را باهم بررسی کنیم و امیدوریم که این بخش برای شما زبان آموزان عزیز مفید واقع شود.

همچنین لازم به ذکر است، آیلتس جنرال، برای ارزیابی مهارت‌های مکالمات روزمره و اجتماعی در محیط کار و آموزشی طراحی‌شده است. پس اگر قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان را دارید نیازمند به شرکت در آزمون آیلتس جنرال و کسب نمره مورد درخواست سازمان و یا مؤسسه مقصد می‌باشید.

آشنایی کلی با رایتینگ آیلتس بخش جنرال

رایتینگ آیلتس، به دو بخش اصلی تقسیم می شود (Task 1 و Task 1 . (Task 2 در ماژول جنرال، معمولاً شامل نوشتن یک نامه می باشد که با توجه به اطلاعات داخل سوال باید یک متن بنویسید و در Task 2 هم باید درباره موضوع داده شده یک Essay بنویسید که در آن نظر و تحلیل خودتون رو ارائه می کنید.

آشنایی کلی با تسک اول رایتینگ جنرال

برای تسک اول (Task 1) رایتینگ جنرال شما باید نامه ای را جهت درخواست اطلاعات، توضیح شرایطی خاص، شکایت از موضوعی و غیره بنویسید. نامه های همچون نوشتن نامه ای به کارفرما و درخواست مرخصی یا درمیان گذاشتن مشکلی، نوشتن نامه به مدیر ساختمان و شکایت از موضوعی مربوط به ساختمان، یا نوشتن نامه ای به دوست قدیمی و دعوت او به جشن تولدت و غیره از موضوعات تسک یک آزمون رایتینگ جنرال می باشد. بنابراین موضوعات مطرح شده در تسک یک رایتینگ جنرال غالبا عمومی بوده و مربوط به مسائل زندگی روزمره می باشند. موارد یا bullet points که باید در رایتینگ خود در باره ی آنها بنویسید در صورت سوال آورده شده و بنابراین باید آنها را با دقت بخوانید. و به هر یک در یک پاراگراف بپردازید که معمولا 3 عدد می باشند و بسته به موضوعی که باید درباره آن نامه را بنویسید متفاوت می باشند.

نامه شما حداقل باید دارای 150 کلمه باشد و نباید بیش از 20 دقیقه زمان برای آن صرف کنید تا زمان کافی برای تسک دو رایتینگ داشته باشید. ممکن است نامه شما رسمی یا غیر رسمی باشد که به صورت سوال و مخاطب نامه بستگی دارد. و شما باید یکی را انتخاب کرده و نامه خود را بنویسید. به عنوان مثال برای نوشتن نامه به یک دوست استایل غیر رسمی و برای نوشتن نامه به مدیر خود باید استایل رسمی را انتخاب کنید.

آشنایی کلی با تسک دوم  رایتینگ جنرال

همانند رایتینگ تسک دو آکادمیک، در آزمون جنرال نیز شما باید مقاله (essay) بنویسید. شما باید درباره ی دیدگاه یا استدالال یا معضل مطرح شده در صورت سوال مقاله ای بنویسید که میتواند از موضوعات مختلف باشد همچون محیط زیست، مشکلات اجتماعی، جرم یا تکنولوژی. تفاوت تسک دو آزمون جنرال و آکادمیک ممکن است در موضوع مقاله باشد. حداقل تعداد کلمات برای این بخش 250 کلمه بوده و نوشتن بیشتر کلمه ایرادی ندارد در صورتی که زمان آن را داشته باشید. با توجه به اینکه باید در انتها زمانی برای مرور و اصلاح اشتباهات گرامری خود باقی بگذارید، بهتر است بین 260 تا 270 کلمه بیشتر نباشد و بیشتر به ساختار و نحوه ی نوشتن مقاله خود دقت کنید.

چند نکته بسیار مهم که باید راجب رایتینگ جنرال آیلتس بدانید:

  1. 1. شما باید رایتینگ خود را در پاسخنامه بنویسید و می توانید از صفحه ی سوال برای پیش نویس استفاده کنید. و کسی که برگه شما را تصحیح می کند کاری به نوشته های شما در برگه سوال ندارد و صرفا چیزی که در برگه پاسخ نوشتید مهم است.
  2. زمان کلی برای بخش رایتینگ در نظر گرفته شده است و تقسیم این بازه زمانی برای Task 1 و Task 2 به عهده شخص آزمون دهنده است هرچند، بهتر است با توجه به میزان دشواری و نمره اختصاص یافته به هر بخش، تقسیم زمانی 20 دقیقه برای Task 1 و 40 دقیقه برای Task 2 رعایت شود.
  3. 3. باید مراقب باشید تا از دادن پاسخ های غیر مرتبط و نوشتن در موضوع دیگری که در سوال نیامده خودداری کنید. با این کار صرفا زمان شما از بین می رود و نمره ای برای آن نخواهید گرفت.
  4. 4. پاسخ شما برای هر تسک باید به صورت کامل بوده و در پاراگراف های مرتبط و منسجم نوشته شده باشد.
  5. 5. حداقل 150 کلمه برای تسک اول و 250 کلمه برای تسک دوم باید نوشته باشید.
  6. باید طوری زمان خود را مدیریت کنید که در پایان، زمان کافی برای بررسی نوشته خود داشته باشید تا در صورت اشکالات گرامری یا ساختاری اصلاحات لازم را انجام دهید.

معرفی منابع مرتبط

همانطور که مطلع هستید منابع بسیار خوب و جدیدی مرتبط با آمادگی آزمون جنرال رایتینگ آیلتس در سایت بزرگ آیلتس مترز موجود می باشد که در زیر لیست تعدادی از این منابع ارزشمند را مشاهده می کنید:

 

مشاهده ویدیو

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیازات: 0

بهترین و پرفروش ترین کتاب های سایت آمازون
بهترین و پرفروش ترین کتاب های سایت آمازون

Written by Ahmad Jahangardi

He as a CEO and supervisor at IELTSMatters Official got his M.A degree in English Teaching. He is both an English teacher and IELTS instructor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا